Wizyta klasy 4c w MPK

Dnia 22.05.2024 roku klasa 4 c wraz z wychowawcą Łukaszem Bołoz udali się na ulicę Wyspiańskiego 22 do zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego aby wziąć udział w projekcie „Promocja transportu niskoemisyjnego w Nowym Sączu”. Celem projektu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechniania wiedzy i kształtowanie postaw proekologicznych miasta Nowego Sącza. W ramach tego projektu uczniowie wysłuchali wykładu na temat ekologii następnie udali się do najważniejszych miejsc w zajezdni MPK takich jak:
warsztat, myjnia, diagnostyka, hale naprawcze, dyspozytornia. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z pracą kierowcy oraz zwiedzieć najnowocześniejsze autobusy na ekologiczne paliwo CNG. Na koniec wycieczki nasi podopieczni mieli okazję przejechać się zabytkowym odresturowanym autobusem z poprzedniej epoki. Aby przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza uczniowie z uśmiechem na twarzy udali się na warsztaty w obydwie strony pieszo pokonując 10 km!