W naszej szkole zawsze jest wesoło! – Festyn Rodzinny 2024

W sobotę, 28 maja 2024 roku, po raz kolejny w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Pogoda wspaniale dopisała, dzięki czemu przed szkolnym budynkiem licznie zgromadzili się zaproszeni goście, przede wszystkim nasi uczniowie z całymi rodzinami. Fantastyczną imprezę pod honorowym patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor Hanna Śpiewak-Chłopkiewicz, która serdecznie powitała przybyłych uczestników i zaprosiła do wspólnej zabawy.  Radośnie spędzonych chwil życzyła również pani Ilona Kronenberger, Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Na wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić to sobotnie przedpołudnie z nami, czekały liczne atrakcje przygotowane dzięki pomocy sponsorów, wśród których znaleźli się: Urząd Miasta Nowego Sącza, Fundacja „Będzie Dobrze”, Firma Koral, OBI – market budowlany i ogrodniczy, JAFEK – Ośrodek Języka Angielskiego, PHU WOLBAU Katarzyna Wolanin, Centrum Tańca ADeem, Giganci Programowania, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna, Policja, Klub Sportowy Chruślice. Wielkim wsparciem, jak zwykle, okazali się rodzice uczniów uczęszczających do naszej szkoły.

A co ciekawego czekało w tym roku zaproszonych gości?

Na boisku trawiastym już od godziny 9:00 trwał turniej piłki nożnej uczniów klas 1-3, który przyciągnął uwagę sympatyków tego sportu. Dla wielbicieli innych aktywności zostały przygotowane zabawy ruchowe, tory przeszkód, gry sprawnościowe oraz miasteczko rowerowe, na którym swoje umiejętności mogły sprawdzić dzieci zaczynające przygodę z jazdą na rowerze. Dla tych, którzy interesują się pracą w służbach mundurowych, dużym przeżyciem okazała się możliwość zajęcia miejsca za kierownicą samochodu służbowego i rozmowa z funkcjonariuszem Policji. Wielu wrażeń dostarczyła także dmuchana dyskoteka, w której dzieci mogły się bezpiecznie wyszaleć. Obowiązkowym punktem programu było malowanie twarzy, wykonanie balonowych zwierzątek oraz puszczanie olbrzymich baniek mydlanych.

Nie zabrakło również atrakcji dla zwolenników rozrywek umysłowych. Uczniowie i ich rodzice mogli zagłębić się w wirtualny świat dzięki okularom VR lub zaprogramować chodzącego robota. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z grami komputerowymi, szczególnie z popularnym programem Minecraft. Miłośnicy malarstwa mogli zaprezentować swój talent, biorąc udział w konkursie rysowania na asfalcie  pt. „Moja bajkowa rodzina”. Bardzo ciekawą ofertę przygotowała dla dzieci Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna, która zaprosiła do świata książki poprzez zagadki, rebusy, kolorowanki i gry edukacyjne. Pasjonaci czytelnictwa mogli wygrać pamiątkowe gadżety lub poczytać książkę, wyciągając się wygodnie na leżaczkach w specjalnie do tego przygotowanej strefie relaksu.

Największą uwagę przyciągała jednak kolorowa scena, na której prezentowali swoje niezwykłe umiejętności najmłodsi uczestnicy festynu – przedszkolaki. Zgromadzeni goście mogli podziwiać występy wokalne i taneczne poszczególnych grup przedszkolnych przygotowane z okazji zbliżających się świąt: Dnia Matki i Dnia Ojca. Wspaniałe stroje i rekwizyty dodatkowo dodawały uroku występom milusińskich, którzy nagradzani byli gromkimi brawami oraz cukierkami, które wręczała pani dyrektor. Równie imponujące były pokazy uczniów z klas 1-8. Wszystkich uczestników festynu zachwyciły przygotowane przez nich piosenki, pokaz gry na gitarze i akordeonie oraz układy taneczne, przede wszystkim niezwykle ekspresyjny hip-hop.

Dodatkową atrakcję stanowiły przygotowane smakołyki. Największym zainteresowaniem w tak upalny dzień cieszyły się oczywiście lody, ale kolejka ustawiła się także do stoisk z watą cukrową i popcornem oraz z pysznymi domowymi wypiekami.

To, co dobre, szybko się kończy – tym razem również szybko upłynął czas na wspólnej zabawie. Na zakończenie pani dyrektor Hanna Śpiewak-Chłopkiewicz podziękowała wszystkim gościom, sponsorom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w festynie, który stał się tradycją w naszej szkole.