Projekt czytelniczy klas drugich „Mali detektywi na tropie”

Projekt był realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie wypożyczali z biblioteki i czytali książki detektywistyczne dla dzieci. Zapoznali się z dwoma popularnymi seriami o przygodach dziecięcych detektywów: „Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai” i „ Biurem Detektywistycznym nr 2”. Dodatkowo na lekcjach języka polskiego przerabiali lekturę „Przygody Detektywa Pozytywki”. Czytali także kolejne książki o przygodach tego sympatycznego detektywa. Projekt był bardzo ciekawy. Uczniowie przebierali się za detektywów, rozwiązywali zagadki i tropili przestępców, wykonali lapbooki o przeczytanych książkach, prowadzili rejestry przeczytanych książek, a na koniec wykonali piękne zakładki do książek, żeby móc na bieżąco „śledzić” czytaną książkę. Dzieci świetnie bawiły się podczas realizacji projektu. Nauczyły się wielu ciekawych rzeczy. Chętniej i częściej zaczęły też odwiedzać szkolną bibliotekę.