Lekcja historii w Sądeckiej Bibliotece

W listopadzie uczniowie klasy 3d mieli okazję uczestniczyć w bardzo interesującej lekcji historii w Sądeckiej Bibliotece- oddz. dla dzieci. Lekcja ta była prowadzona przez Panią Martę Treit  -Kierownika Działu Zbiorów Regionalnych i Zabytkowych- babcię naszej uczennicy Oli. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o historii pierwszych książek, pergaminie, papirusie. Oglądaliśmy bardzo stare egzemplarze gazet, czasopism i zbiory książek o naszym mieście i regionie.

 Następnie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach o Mikołaju Koperniku. Zostały  one zorganizowane w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika. Dzieci zapoznały się z sylwetką wielkiego astronoma i ciekawostkami z jego życia, wykonywały  również ciekawe doświadczenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.