IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Książka Najlepszym Przyjacielem”

29 listopada odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Książka najlepszym przyjacielem”, organizowanego corocznie przez naszą bibliotekę.

 W konkursie brali udział przedstawiciele sądeckich szkół podstawowych. Rywalizowali oni w dwóch  kategoriach wiekowych – klas 2-4 i 5-7. Uczestnicy jak zwykle recytowali wiersze poświęcone książce, bibliotece i czytaniu.

Jury konkursowe w składzie: sądecka pisarka, Pani Jadwiga Marzec, Wanda Zapiór i Halina Klimek- Połomska miało  niezwykle trudne zadanie, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Przy ocenie uczestników brano pod uwagę: dobór tekstu do wieku i płci, dykcję i wyrazistość oraz interpretację utworu.

Dla uczestników konkursu uczennice z klas 5b i 6b przygotowały pokazy taneczne, a Hania Rybińska zaśpiewała dwie piosenki. Był też słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody za piękną recytację.

Wyniki konkursu

Grupa młodsza:

I miejsce – Emilia Pytel z SP nr  9

II miejsce – Mikołaj Romul-Pomietło z SP nr 1 (ZSP nr 4)

III miejsce – Antoni Biel z SP nr 15 (ZSP nr 3)

Wyróżnienia – Lilianna Kowalik z SP nr 14 (ZSP nr 7), Lena Orzechowska z SP nr 9, Filip Szendera z SP nr 21 (ZSP nr 3) i Martyna Dobosz –z SP nr 8 (ZSP nr 8)

Grupa starsza:

I miejsce – Lena Berowska  z SP nr 15(ZSP nr 9)

II miejsce – Paulina Foszczyńska z SP nr 9

III miejsce – Zuzanna Tokarska z SP nr 20 (ZSP nr 2)

Wyróżnienie – Kamila Klemczak z SP nr 3 (ZSP nr 1)

Gratulujemy i zapraszamy za rok!