A gdyby się spełniło… Magia czerwonego krzesła w klasie 6b

W październiku i listopadzie klasa 6b realizowała projekt czytelniczy „A gdyby się spełniło… – o potrzebie magii w życiu codziennym” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie zapoznali się z serią książek pt. „Magiczne drzewo” oraz jej autorem Andrzejem Maleszką, a następnie śledzili losy głównych bohaterów pierwszej części cyklu, czyli Tosi, Filipa i Kukiego. Na godzinie wychowawczej rozmawiali na temat świata przedstawionego oraz wpływu magicznego przedmiotu na życie bohaterów. Kolejnym krokiem pracy było zaprojektowanie własnego magicznego krzesła z dowolnych materiałów – uczniowie wykonywali to zadanie w parach. Gdy krzesła były gotowe, na języku polskim zajęli się redagowaniem instrukcji obsługi magicznego przedmiotu i przygotowaniem wystawki na szkolnym holu. Ostatnim zadaniem w projekcie było wytypowanie przedstawicieli klasy do konkursu czytelniczego związanego z książką Andrzeja Maleszki, który odbędzie się na początku grudnia.