Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy osiedla. Tym razem zamiast tradycyjnego przedstawienia został przygotowany koncert, w czasie którego uczniowie wspólnym śpiewem uczcili bohaterów walczących o wolność Polski. Dzieci dobrze znały patriotyczne pieśni, ponieważ od dwóch tygodni ćwiczyły śpiew pod okiem wychowawców i nauczycieli muzyki.  W sali gimnastycznej rozległ się chóralny śpiew znanych utworów, m. in. „Pierwsza Kadrowa”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Przybyli ułani pod okienko”. Akademia zakończyła się odśpiewaniem hymnu i piosenki „Polska flaga” oraz przemową pani dyrektor Hanny Śpiewak-Chłopkiewicz, która podkreśliła, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków i zachęciła, by dać wyraz swojego oddania ojczyźnie poprzez wywieszenie flagi.