VI Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

W środę, 10 kwietnia 2024 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Celem przeprowadzonego konkursu było przede wszystkim popularyzowanie kultury antycznej, to znaczy poszerzenie wiadomości o bogach i herosach starożytnej Grecji i Rzymu, pogłębienie wiedzy na temat związków frazeologicznych, symboli i motywów wywodzących się z antyku.

Podczas turnieju uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami, wśród nich znalazły się miedzy innymi pytania dotyczące mitycznych bestii i potworów, wykreślanka, krzyżówka, puzzle oraz obrazy inspirowane mitami i obowiązkowo koło fortuny.

 

Po trwających dwie godziny zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2,

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki za udział w turnieju, a pani dyrektor ZSP nr 2 wręczyła zwycięzcom nagrody związane z tematyką konkursu. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do turnieju.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.