Do widzenia, Przyjaciele…

Do widzenia, Przyjaciele…

 Są chwile, które w pamięci zostają i choć czas mija, one nadal trwają.

Są takie osoby, które raz poznane, już zawsze będą zapamiętane.

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, gdy trzeba podjąć decyzję o zakończeniu pracy. Dla Pani Agnieszki Michalik, wspaniałej i długoletniej bibliotekarki, znawczyni książek i miłośniczki literatury, ta chwila nadeszła wraz z końcem roku szkolnego, kiedy zdecydowała się przejść na emeryturę.

Pani Agnieszka z wielkim oddaniem i pracowitością prowadziła naszą szkolną bibliotekę niemal od podstaw. Jej zaangażowanie i pasja sprawiły, że stała się ona miejscem niezwykle przyjaznym dla uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Dzięki jej zaangażowaniu  biblioteka rozkwitła, stając się sercem naszej społeczności szkolnej. Przez wiele lat Pani Agnieszka z niesłabnącym entuzjazmem wzbogacała księgozbiór, starając się, aby każdy czytelnik znalazł coś dla siebie. Przygotowywała przedstawienia, tworzyła kolorowe gazetki, przygotowywała materiały dla nauczycieli i gromadziła książki z autografami pisarzy, umawiała uczniów na spotkania z nimi.

Jej zasługi na tym się nie kończą. Pani Agnieszka organizowała liczne konkursy, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Jednym z nich był Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Książka najlepszym przyjacielem”, który stał się tradycją naszej szkoły. Koordynowała realizację projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, przeprowadzała lekcje biblioteczne, wprowadzając uczniów w magiczny świat literatury. Co roku uroczyście pasowała pierwszoklasistów na czytelników, otwierając im drzwi do biblioteki i zachęcając do odkrywania radości płynącej z czytania.

Pani Agnieszka potrafiła doradzić przy wyborze książek, opowiadała ciekawe historie, żartowała i choć czasem zdarzało jej się pomarudzić, zawsze robiła to z uśmiechem na twarzy. Jej liczne inicjatywy i imprezy biblioteczne uświadomiły uczniom, że książki to nie tylko obowiązkowe lektury, ale również przyjemność, zabawa, a także sposób na spędzenie wolnego czasu i relaks. Uczniowie chętnie przychodzili, by porozmawiać z Panią Agnieszką i pracować w bibliotece w ramach wolontariatu. Bibliotekę odwiedzali także nauczyciele i inni pracownicy szkoły, którzy uwielbiali słuchać jej anegdot o zainteresowaniach związanych z wędrówkami po górach i fotografowaniem roślin. Jej umiejętność nawiązywania relacji z innymi ludźmi sprawiała, że biblioteka tętniła życiem i była miejscem, do którego wszyscy chętnie wracali.

Pani Agnieszka była nie tylko bibliotekarką, ale i przyjaciółką, osobą, na którą zawsze można było liczyć.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale bez Pani Agnieszki biblioteka będzie już innym miejscem. Jej duch, energia i entuzjazm na zawsze pozostaną w naszych sercach, a praca, którą wykonywała, będzie kontynuowana przez tych, którzy mieli szczęście uczyć się od najlepszej. Pani Agnieszko, dziękujemy za wszystko, co dla nas robiłaś. Dziękujemy za Twoje wielkie serce, zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój naszej szkoły. Życzymy Pani spokojnej i radosnej emerytury, pełnej nowych przygód i wspaniałych chwil z ulubionymi książkami. Życzymy dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym i aby znalazła Pani czas na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

      Z wyrazami szacunku

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rodzice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2