„Witajcie w naszej bajce” – pasowanie na czytelnika

W listopadzie i grudniu uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. W czarodziejską krainę książek wprowadzili ich Królowa Książek i Baj, a także ich pomocnicy. Podczas krótkiej inscenizacji pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i obchodzeniem się z wypożyczonymi książkami.
Potem zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Panie bibliotekarki miały przygotowane dla nich prezenty – każdy otrzymał kolorową kartę czytelnika  oraz  książkę „Pierwsze abecadło” i poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na koniec wszyscy uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki, zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie i poczęstowani słodyczami, z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich klas. Mamy nadzieję, że zaprzyjaźnią się z książkami i zostaną stałymi bywalcami naszej biblioteki.