Spotkania z twórczością znanej sądeckiej malarki Marii Ritter w ramach innowacji pedagogicznej

Dzisiaj wizytą w Galerii Marii Ritter, ostatnia klasa szósta zakończyła pierwszy etap realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Znane kobiety Sądecczyzny w sztuce XIX i XX wieku”. W czasie spotkań z każdą z klas, eksperci w dziedzinie historii sztuki dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z życiem i twórczością jednej z wybitnych artystek.

Podczas lekcji muzealnych w Galerii Marii Ritter, uczniowie obejrzeli ekspozycje w zabytkowej kamienicy Ritterów (przełom XVIII i XIX w) u zbiegu Rynku i ul. Jagiellońskiej. W pomieszczeniach zamieszkiwanych niegdyś przez malarkę poznali tło historyczne, dające obraz życia wybitnej sądeckiej malarki. Obejrzeli monograficzną wystawę obrazów oraz elementy wyposażenia jej pracowni (materiały warsztatowe). Poznali tajniki różnych technik malarskich i rysunkowych, dających możliwość wyrażania emocji i osobistego stylu.