Pasowanie na czytelnika

W ostatnim tygodniu grudnia uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. W czarodziejską krainę książek wprowadzili ich Królowa Książek i Baj, a także ich pomocnicy. Podczas krótkiej inscenizacji przygotowanej przez uczennice klasy 7d pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki i obchodzeniem się z wypożyczonymi książkami.

Potem zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Panie bibliotekarki miały przygotowane dla nich prezenty – każdy otrzymał kolorową kartę czytelnika i zakładkę oraz  książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” i poradnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” wydane w ramach kampanii ”Mała Książka – wielki człowiek” przez Instytut Książki. Wizyta w bibliotece była ostatnim punktem realizowanego przez klasy pierwsze projektu czytelniczego „Zostaję czytelnikiem biblioteki szkolnej”.

Na koniec wszyscy uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki, zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie i poczęstowani słodyczami, z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich klas. Mamy nadzieję, że zaprzyjaźnią się z książkami i zostaną stałymi bywalcami naszej biblioteki.