Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6c Aleksandra L. została Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/24.

Konkurs jak co roku miał trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Udział w nim wymaga ogromnej wiedzy i zaangażowania. Tegoroczna edycja poświęcona była tematowi „Faces of the United States of America”. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od uczestników etapu wojewódzkiego odpowiadał poziomowi C1 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Ponadto wymagana jest znajomość zagadnień kulturoznawczych w zakresie wyznaczonym przez wskazane lektury. Opiekunem Oli jest Pani mgr Renata Rostocka.

26 kwietnia, w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej  
w Krakowie  odbyła się uroczysta gala zakończenia konkursów przedmiotowych, podczas której Ola odebrała zaświadczenie laureata z rąk władz uczelni oraz Pani Kurator Oświaty.

Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.